Oferta

Widzi mi się projekt kawka in studio.

Aranżowanie i dekoracja wnętrz

Projektowanie wnętrz polega na stworzeniu aranżacji spójnych z architekturą budynku i estetycznymi upodobaniami klientów, a jednocześnie funkcjonalnych i zgodnych z ich możliwościami finansowymi. Połączenie tych cech w jednym projekcie aranżacyjnym jest najtrudniejszym zadaniem, z jakim mierzą się architekci. Współpraca z naszym biurem projektowym jest szansą na pozyskanie i realizację projektu, który pod każdym względem będzie spełniać Wasze oczekiwania.

Warto wiedzieć, że projektowanie wnętrz to wieloetapowy, złożony proces, obejmujący również nadzór nad etapem realizacji. Postaramy się wyjaśnić, jak to wygląda w praktyce i na czym polega nasza praca na poszczególnych etapach.

Jak powstaje aranżacja wnętrz?

Etap I

Przygotowania projektu aranżacji wnętrz rozpoczynamy od wizji lokalnej i pobrania pomiarów odzwierciedlających rzeczywisty stan budynku. Oczywiście jeżeli jest to tylko możliwe zdejmujemy wymiary z natury, natomiast w innym przypadku (np. w sytuacji, gdy budynek nie jest jeszcze ukończony) pracujemy na bazie dokumentacji architektonicznej.

W pierwszym etapie tworzymy również 2 lub 3 koncepcje proponowanego rozplanowania przestrzeni wnętrz. Warianty te przedstawiamy na rysunkach płaskich opracowanych na podstawie informacji uzyskanych od klienta, który wypełnia specjalnie przygotowaną w tym celu ankietę.

Etap II

Niewiele osób kojarzy pracę architektów wnętrz z rozplanowaniem instalacji, a jest to bardzo ważna kwestia, od której zależy powodzenie projektu aranżacyjnego. Wyznaczenie miejsc na gniazdka elektryczne, punkty oświetleniowe czy punkty hydrauliczne to drugi etap prac nad projektem z tej dziedziny. Dopiero po nim następują czynności takie jak wybór materiałów i wyposażenia wnętrz czy też przygotowanie rysunków i wizualizacji.

Etap III

W etapie trzecim projektowania wnętrz wybieramy materiały i wyposażenie. Jest to kluczowy etap z punktu widzenia klienta, ponieważ wymaga od niego czynnego udziału w całym procesie projektowania oraz podejmowania lub akceptacji wielu decyzji. Na tym etapie spisywane są bowiem odpowiadające klientowi materiały takie jak płytki, ceramika, pokrycia podłóg, farby i dekoracje ścienne czy oświetlenie.

Teraz, gdy mamy już listę wybranych materiałów i wyposażenia, możemy przystąpić do przygotowania szczegółowego kosztorysu, a zwłaszcza do wykonania rysunków technicznych dla fachowców z poszczególnych branż, od stolarzy po ekipy wykończeniowe. Tego typu dokumentacja zawiera informacje dotyczące m.in. usytuowania ścianek działowych, podwieszanych sufitów, ogrzewania podłogowego, układu płytek podłogowych i ściennych, parkietów, a także rysunki indywidualnie projektowanych mebli.

Równolegle do rysunków, które powstają na podstawie poczynionych z klientem ustaleń dotyczących wyposażenia i materiałów wykończeniowych, przygotowywane są także wizualizacje wybranych pomieszczeń. Są to fotorealistyczne obrazy 3D, dzięki którym klient może podejrzeć, jakiego efektu oczekujemy po zrealizowaniu zadania.

Etap IV

Sprawujemy również nadzór i obsługę inwestycji realizowanych na podstawie projektów z naszego biura. Nasz udział w tym etapie polega na koordynacji prac poszczególnych ekip wykonawczych, jak również na sprawowaniu nadzoru nad realizacją dostaw materiałów na miejsce inwestycji. Sprawdzamy chociażby zgodność zamówień i pilnujemy, aby prace postępowały według wytyczonego przez nas planu. Czuwamy także nad tym, aby ich efekty były zgodne z projektem.

Konsultacje projektowe

Nasza pomoc w przygotowaniu aranżacji wnętrz nie musi być kompleksowa. Osoby, które czują się na siłach, aby zrealizować swój pomysł na urządzenie i wyposażenie wnętrz samodzielnie, lecz jednocześnie chcą się wesprzeć wiedzą fachowców, mogą skorzystać z idealnej dla nich opcji konsultacji projektowych. Udzielane przez nasz zespół projektowy konsultacje opierają się na jednym bądź kilku spotkaniach, w trakcie których omawiamy z klientem jego oczekiwania wobec wyglądu aranżowanych wnętrz i szczegółowo odpowiadamy na jego pytania. Podczas takich spotkań można poznać zdanie ekspertów na temat optymalnego układu funkcjonalno-przestrzennego, usytuowania mebli, kolorystyki wnętrz, doboru materiałów wykończeniowych oraz dodatków do urządzanego pomieszczenia lub też wielu pomieszczeń. Miejscem takich spotkań może być zarówno docelowe miejsce inwestycji, jak i siedziba naszego biura projektowego w Białymstoku, do odwiedzenia którego serdecznie Was zapraszamy.